Zurich Sigorta, Mapfre Yaşam’ı satın almak için anlaştı

Zurich Sigorta ile MAPFRE Sigorta, MAPFRE Sigorta A.Ş.’nin iştiraki ve hayat sigortacılığı alanında faaliyet gösteren kolu MAPFRE Yaşam’ın satışı konusunda anlaşmaya vardı. İki şirketin yaptığı ortak açıklamada, satın alma işleminin SEDDK onayının ardından tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Zurich Sigorta olarak uzun yıllardır Türkiye’de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz bu son yatırımımız, stratejik hedeflerimizin ve Türkiye’ye olan güvenimizin net bir ifadesidir. Yatırım kararımızda Türkiye ekonomisinin gelişim potansiyelinin yanında, SEDDK ve diğer kamu otoritelerinin çabaları sayesinde sigortacılık sektörünün Avrupa’daki en gelişmiş ve yatırım dostu ülkelerden biri olmasının rolü büyük” dedi.

MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven ise, sektör genelinde kârlılık ve prim üretiminin yanı sıra, stratejik öncelikler odağında istikrarlı bir finansal sürdürülebilirliğin şirketler için artık büyük bir önem taşıdığını belirtti.

MAPFRE Sigorta olarak istikrarlı büyümeyi ve finansal sürdürülebilirliği devam ettirmeyi amaçladıklarını söyleyen Yurtseven, “Bu kapsamda MAPFRE Grubu’nun Türkiye’deki uzun vadeli stratejik planlarına paralel olarak, hayat dışı sigortacılığa odaklanılması yönünde alınan karar doğrultusunda MAPFRE Yaşam’ın satılması yoluna gidilmiştir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x