Rönesans ChargeR, sekiz ilde 50 şarj ünitesini işletmeye açtı

Rönesans ChargeR, Türkiye’nin en gelişmiş istasyon ağı olma hedefiyle Türkiye şarj istasyonu ağına başlangıcının başlangıcı olarak, 1 Kasım itibarıyla Türkiye’nin 13 konumunda 50 şarj ünitesi hizmete açtı.

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Hatem, Rönesans ChargeR’ın 49 volt Şarj Ağı İşletmecisi Lisansına sahip olduğunu hatırlatarak, gün içinde hızla artan elektrikli araçlar ve şarj istasyonları talebine yönelik olarak 13 ayrı noktada araç şarj ile hizmet vermeye başladıklarını söyledi. Rönesans ChargeR istasyonlarının sekiz ilde 12 AVM ve bir otel olmak üzere açıldığını hatırlatan Hatem, “Grup şirketlerimizden Rönesans Gayrimenkul Yatırım çatısı altında şu anda 12 AVM bulunuyor. Biz de şarj istasyonlarımızla tüm bu AVM’lerdeki yerimizi alarak, bu sayede kullanım ihtiyaçlarını kolaylaştıracağız. İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da bulunan Optimum AVM’ler, İstanbul, Samsun, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki Piazza AVM’ler, İstanbul’da Kozzy, Maltepe Park, Hilltown Küçükyalı, İzmir’de Hilltown Karşıyaka ve Bodrum’da istasyonlarımız bulunuyor” diye konuştu.

Şu ana kadar 46 AC ve 3 DC olmak üzere 50 şarj istasyonu açtıklarını belirten Hatem, kamu kurumları, sağlık kuruluşları, akaryakıt istasyonları, iş merkezleri, otoparklar, organize sanayi bölgeleri ve yolların yanı sıra bireysel kullanım alanlarında da çözümler sunmaya hazırlandıklarını belirtti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x