Pastırma sıcaklarına elveda! Sağanak geliyor…Meteoroloji’den hava durumu raporu

Pastırma sıcaklarının etkisini kaybetmesinin ardından, hava sıcaklığı belirgin şekilde düştü. Sağanak yağışlar da yurtta etkili olmaya devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni raporunu yayımladı.

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu, havanın etkili olması bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞIN ETKİLİ OLACAĞI İLLER

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Ankara, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Düzce, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, bu akşam saatlerinde Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize’nin batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinde Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize’nin batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen yağışların sebep olabileceği ani sel, su baskını, yıldım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SARI KODLU UYARI

Giresun Trabzon ve Rize için sarı kodlu kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x