Mis gibi kokan gülleri atmayıp kurutun! Kabızlık çekenler anlattı, faydası muhteşem

CİLT, PSİKOLOJİ, BAĞIŞIKLIK

Gül kurusu cildi nemlendirir ve canlandırır. Psikolojik olarak pek de iyi olmadığınız anlarda sakinleştirir, depresyonu önler. Antiseptik özelliği sayesinde de koruyucu özelliğe sahip olur. Yaraların temizlenmesinde sıklıkla kullanılır.

GÜL SUYU MUCİZESİ

Cilt bakımı, boğaz, ağız iltihapları, sindirim sistemi iltihapları, ishal, saçtaki kepeklenme, eklem iltihaplarında, göğüs hastalıkları, küçük cilt yaraları, burun akıntıları, kesikler, ergenlik sivilceleri, burkulma ve ezikler gül suyu ile iyileştirilebilir.

KURUSUNDAN ÇAY YAPIN

Gül çayını hazırlamak için kuru gül tomurcuğunu kullanabilirsiniz. 1 fincan sıcak suyun içine kuru gülleri atıp birkaç dakika demlenmesini sağlayın. Sıcak suyun içinde kuru güller açılacak ve özünü bırakacak. Daha sonra demlenen gül çayını süzerek tüketebilirsiniz.

REGL DÖNEMİNDE YARDIMCI

Tomurcuk gül kurusundan yapılan bitki çayı halk arasında rahatlatıcı etkisi ile biliniyor. Günlük streslerden ve sıkıntılardan kurtulmak için gün içinde bir bardak gül çayı tüketilebilir. Kan akışını hızlandıran gül çayı, regl döneminde kadınlara yardımcı olur.

KABIZLIĞA SON

Kabızlık ve ishali tedavi eden gül çayı, doğal bir müshil olarak çalıştığı için karaciğer rahatsızlıklarından muzdarip kişilerde daha da etkili. Çayın detoks özelliklerinin, kendine has bir müshil özelliği vardır ve böylece kabızlık için doğal bir çare olarak hareket eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x