AVAX Coin, ARB, SUI, LINK’in Sonraki Hamlesi Ne Olacak?

Kripto analisti David, ARB için bir toparlanma öngörüyor. Analist Valdrin Tahiri, SUI’nin sonraki hamlesini açıklıyor. Ayrıca analist AVAX Coin için ciddi bir yükseliş hamlesi bekliyor. Analist son olarak LINK rallisinin sona erip eremediğini değerlendiriyor.

ARB fiyat tahmini: Toparlanma işaretleri mi ortaya çıkıyor?

Arbitrum’un (ARB) fiyatı 10 Ocak 2024’te büyük bir yükseliş mumuyla 2,05 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıktı. Böylece, yükseliş trendinin devam ettiğini gösterdi. Ancak, 11 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,43 dolara ulaştı. Sonraki günlerde ise 2,05 dolarlık bölgenin altına geriledi. Bu, önceki kırılmanın bir sapma olduğunu (kırmızı elips) ve bunu güçlü bir düşüşün izleyeceğini gösteriyor. Gerçekten de fiyat hızla 1,65 dolarlık önemli yatay destek bölgesine düştü.

Bu düşüşe rağmen, ARB fiyatı dün bir yusufçuk doji mumu oluşturdu (mavi ok). Bu, destek bölgesinde güçlü bir alım baskısına işaret etti. Günlük RSI göstergesi de gizli bir yükseliş sapması (mavi çizgi) yarattı. Bu genellikle toparlanmalardan önce ortaya çıkan bir işarettir. Bu nedenle, ARB fiyatının yakın gelecekte 2,05 dolar direnç bölgesine toparlanması muhtemel.

ARB günlük grafik. Kaynak: TradingView

En olası görünüm, ARB fiyatının yakın gelecekte toparlanacağını gösteriyor. Bu toparlanma için potansiyel hedef 2,05 dolar. Ancak, toparlanmayı teyit etmek için fiyatın 1,73 dolar bölgesinin üzerine çıkması gerekiyor. Fiyat bu bölge tarafından reddedilirse, günlük zaman diliminde 1,65 dolarlık destek bölgesinin altına düşmesi olası.

SUI fiyat tahmini: Sırada ne var?

Altı saatlik zaman diliminin teknik analizi trendin yönünü doğrulamıyor. Grafik, SUI’nin en yüksek seviyeden bu yana azalan bir direnç trend çizgisinden çıktığını gösteriyor. Bununla birlikte, SUI, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve yatay bir direnç alanı tarafından oluşturulan 1,23 dolarlık bir direnç izdihamının içinde işlem görüyor. Altı saatlik RSI, 50’nin üzerine çıktığı için kırılmayı destekliyor (yeşil simge). Bununla birlikte, SUI trendinin yönü, fiyat dirençlerin birleşmesine tepki verene kadar belirlenemez.

SUI Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

SUI’nin 1,23 dolarlık direncin başarılı bir şekilde kırması, 1,42 dolarlık bir sonraki dirence doğru %15’lik bir artışı tetikleyebilir. Tersine, bir reddin 1,10 dolardaki direnç trend çizgisine %12’lik bir düşüşe neden olması mümkün.

AVAX Coin fiyat tahmini: Kartlarda %35’lik yükseliş var!

Günlük zaman diliminin teknik analizi trendin yönünü teyit etmiyor. Ancak, AVAX Coin fiyatının yakında bir dibe ulaşacağını gösteriyor. Aralık 2023’ün en yüksek seviyesinden bu yana AVAX, alçalan bir paralel kanalın içine düştü. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. Dün AVAX, kanalın orta çizgisinde (yeşil simge) ve 0,5 Fib düzeltme destek seviyesinde sıçrama yaptı.

Dalga sayısı da bir dip oluşumunu destekliyor. Teknik analistler Elliott Wave teorisini, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için bir araç olarak kullanır. Bu da bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olur. En olası dalga sayımı AVAX’ın A-B-C düzeltici yapısının C dalgasında olduğunu gösteriyor. Şimdiye kadar, A:C dalgaları 1:0,618 oranına sahip. Ancak günlük RSI, gösterge 50’nin altında olduğu için dip seviyeyi teyit etmiyor. AVAX Coin fiyatı kanaldan çıkarsa, %35 artışla 42 dolardaki en yakın dirence yükselmesi mümkün.

AVAX Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Boğa AVAX Coin fiyat tahminine rağmen, dünün en düşük seviyesi olan 27,22 doların altına düşmesi fiyatın hala düzeltme yaptığı anlamına gelecektir. Ardından AVAX Coin fiyatının %26 düşüşle kanalın 22,65 dolardaki destek trend çizgisine gerilemesi olası.

LINK fiyat tahmini: Ralli sona mı erdi?

Teknik analiz 3 günlük zaman diliminden LINK fiyatının aralıktan düşeceğini gösteriyor. Bunun nedeni dalga sayısı. En olası dalga sayımı, LINK’in beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketin dördüncü dalgasında (beyaz) olduğunu gösteriyor. Alt dalga sayısı siyah renkli olan. Sayım doğruysa, LINK %20 düşüşle 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 11,45 dolara gerileyecektir. Bu aynı zamanda uzun vadeli yükselen paralel kanalın direnç trend çizgisini de doğrulayacaktır.

LINK Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu ayı LINK fiyat tahminine rağmen, aralığın en yüksek seviyesi olan 17 doların üzerinde bir kapanış, yerel dibin içerde olduğu anlamına gelecektir. Ardından, LINK’in %34 artışla bir sonraki direnç olan 19,3 dolara yükselmesi mümkün.

Makaledeki tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x