Uzmanlar 2 Altcoin Belirledi: 10x’lik Artış Bekleniyor!

Geçen yıl iflas eden altcoin projelerinden biri olan Terra (LUNA), yeniden canlanma bekleyen büyük bir yatırımcı grubu doğurdu. Şimdi, popüler bir topluluk üyesi, eski LUNA olan LUNC’nin 10x’e kadar yükselebileceği bir senaryodan bahsediyor.

Terra Classic (LUNC) yatırımcıları yeniden canlandırma hareketine bağlı kalmaya devam ediyor

LUNC topluluğu fenomenlerinden Cryptomane, LUNC ve Shiba Inu arasında yakın zamanda yapılan bir karşılaştırmanın ardından, her iki coin’in geniş kaynaklarını azaltma hedefine ulaşma olasılığını değerlendirdi. Shiba Inu, 589 trilyon arzıyla Terra Classic’in 6,8 trilyon toplam arzına karşılık LUNC’nin 86,6 katından fazla tokene sahip. Her iki projede fiyat hareketlerini desteklemek için geniş çaplı token yakma çabaları yürütüyor.

Terra Classic’in DeFi platformu Terraport, hazinesinin %27’sini kullanarak LUNC tokenlerini yakmayı planlıyor. Benzer şekilde, Shiba Inu’nun layer-2 çözümü Shibarium, her temel işlem ücretinin %70’ini kullanarak SHIB yakmayı hedefliyor.

Cryptomane, LUNC’nin kaynaklarını SHIB’den daha hızlı azaltacağını düşünüyor, ancak her iki token için yakma oranı, Shibarium tarafından işlenen işlem hacmi ve Terraport hacmi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere tabi olacaktır.

Rexyz, altcoin fiyatının 10x yapabileceğini söyledi

Terra topluluk ütesi Rexyz, karşılaştırmaya yanıt olarak, Shiba Inu’nun 6,12 milyar dolarlık piyasa değerinin, şu anda 711 milyon dolar olan Terra Classic’in piyasa değerinden çok daha yüksek olduğunu, bunun da SHIB’nin toplam arzının LUNC’nin 86 katına denk geldiğini belirtiyor.

Ancak, SHIB şu anda 0,00001038 dolarlık bir fiyattan işlem görürken, LUNC’nin fiyatı 0,0001208 dolar. Rexyz, LUNC’nin SHIB’nin piyasa değeri olan 6 milyar dolara ulaşması ve mevcut staked LUNC token miktarının iki katına çıkması durumunda, LUNC’nin mevcut değerinin 10 katı kadar bir fiyat artışı yaşayabileceğini öne sürüyor.

Ancak, Rexyz’in tahminleri teorik bir senaryo olduğundan, sonucu etkileyen çeşitli faktörler olabilir. Öte yandan, SEC davasından gelecek olumlu bir haberde, XRP’nin tüm rakiplerini geride bırakabileceği tahmin ediliyor.

XRP, SEC davası öncesinde satın alınabilecek bir altcoin mi?

Ünlü bir avukat ve XRP savunucusu olan John Deaton, bu soruyu Twitter’dan cesur bir tahminle cevapladı. XRP’nin en cazip risk/getiri oranına sahip olduğunu ve mahkemenin Ripple’ın SEC ile yasal mücadelesinde Ripple lehine karar vermesi durumunda XRP’nin fiyatının patlayabileceğini söyledi.

Yıllardır devam eden dava, XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmamasıyla ilgili. SEC, XRP’nin arkasındaki şirket Ripple Labs’ın kayıtsız menkul kıymet satışlarından 1,3 milyar doların üzerinde fon topladığını iddia etmişti. Ripple galip gelirse, bu gerekli netliği sağlayabilir ve XRP’nin gelecekteki büyümesine kapı açabilir.

Deaton’ın tweet’i, SEC kazanırsa Ripple’ın statükoyu koruyarak karara itiraz edebileceğini gösteriyor. Ancak Ripple kazanırsa, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı açıkça ortaya konulacak ve token önemli bir yükseliş görebilir. Kriptokoin.com olarak davanın nihai sonucunu belirleyecek son gelişmelere bu yazıda yer verdik.

SEC-Ripple davası yakında sona erebilir

İlgili haberlere göre, Ripple ve SEC arasındaki yasal anlaşmazlık birkaç gün içinde sona erebilir. Bu da davayla ilgili beklentileri daha da artırıyor. Deaton, tartışmalı Hinman konuşması e-postalarının “yargı belgeleri” olarak açıklanacağına inandığı için, kripto topluluğunu davayı yalnızca bir Ripple sorunu olarak değil, genel kripto endüstrisine yönelik bir saldırı olarak görme konusunda meydan okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir