Türkiye tek ses

Başkent’te İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelik bombalı saldırı girişimi, iktidar muhalefet ayrımı olmaksızın siyasiler tarafından lanetlendi. Yapılan açıklamalarda teröre karşı kararlılık mücadele mesajı verildi, yaralanan polislere acil şifa dilendi.

TBMM Genel Kurulu’nun yeni yasama yılı nedeniyle milletvekillerine hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da gerçekleşen saldırı girişimine değindi. Erdoğan, şunları söyledi:

‘EMELLERİNE ULAŞAMADILAR’

“Terör örgütünün sınırlarımız dışındaki varlığını kaldırarak bu belayı ülkemiz için tehdit kaynağı olmaktan çıkarmak istiyoruz. Bu çerçevede son yıllarda elde ettiğimiz başarıları yeni kazanımlarla daha ileri taşımak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Son terörist bertaraf edilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu sabah (dün) emniyet birimlerimizin vakitli müdahalesi neticesinde 2 caninin etkisiz hale getirildiği eylem, terörün son çırpınışlarıdır. Vatandaşın huzuruna ve güvenliğine kasteden alçaklar, emellerine ulaşamamıştır, asla da ulaşamayacaktır. Olaya müdahale esnasında yaralanan polislerimize Allah’tan şifalar diliyorum.”

‘İÇİŞLERİ BAKANI GÖREVİNİ YAPTI’

Erdoğan, özel oturum sonrasında da gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Erdoğan, kendisine yöneltilen Ankara’daki terör saldırısı sorusuna karşılık “İçişleri Bakanı görevini yaptı” ifadelerini kullandı.

*TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Teröristleri ve arkalarındaki güçleri bertaraf etmek için kararlı bir şekilde mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin ve kurumlarımızın daima yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Milletimiz ve devletimiz, hain güçlere fırsat vermeyecek, birlik ve beraberlik içinde mücadelesini sürdürecektir. Milletimize ve memleketimize geçmiş olsun.

* Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Hain terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Açılan ateş sonucunda yaralanan kahraman polislerimize acil şifalar diliyor, terör ve teröristle, huzurumuzu bozmaya çalışan tüm odaklarla amansız mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

MSB’DEN ANLAMLI MESAJ

* Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ankara’daki bombalı saldırı girişiminin ardından terörle mücadele konusunda teröristlere gözdağı niteliğinde bir açıklama yaptı. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre Bakan Güler, İçişleri Bakanlığı’nın önünde gerçekleşen terör saldırısını şiddetle lanetledi. Olayda hafif şekilde yaralanan polislere ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Güler, “eli kanlı teröristler bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar azimle ve kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

* Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Hain terör saldırısını lanetliyorum. Bu alçak saldırıda yaralanan kahraman polislerimize acil şifalar diliyor, İçişleri Bakanlığımız personeline ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Terörle mücadelemizi yurt içi ve yurt dışında kararlılıkla sürdüreceğiz.

* AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: TBMM’nin hemen yanında gerçekleştirilen hain saldırının hedefi milli iradedir, milletimizin huzuru ve güvenliğidir. Devletimiz, milli iradeye karşı gerçekleştirilen hiçbir saldırıya geçit vermemiştir, vermeyecektir.

‘GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYEM’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olay sonrası İçişleri Bakanı Yerlikaya’yı telefonla aradı. Terör saldırısı ve yaralı güvenlik güçlerinin sağlık durumu hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti. Kılıçdaroğlu yayımladığı mesajda da “Terör bir insanlık suçudur. Kimden ve nereden gelirse gelsin ülke olarak hep beraber mücadele edeceğiz, hain emellere asla fırsat vermeyeceğiz. Geçmiş olsun Türkiyem” dedi.

* MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Emniyet Genel Müdürlüğümüzü doğrudan hedef alan bombalı terör saldırısını lanetliyorum. TBMM’nin yeni yasama yılının açılış gününde teröristlerin alçak ve kanlı teşebbüsleri çok şükür berhava edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti toplumsal huzur ve güvenliği sağlama hususunda tavizsizdir. Terör örgütleri ve arkasındaki destekçileri ne yaparlarsa yapsınlar asla emellerine muvaffak olamayacaklardır. Bilinsin ki terörün kökü milli birlik ve dayanışma ruhuyla kazınacaktır. Türk polis teşkilatına, aziz milletimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

* İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Saldırıyı etkisiz hâle getiren kahraman polislerimize yürekten teşekkür ediyor, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimize tekrarını yaşatmasın.

* SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Terör saldırısının faillerini kınıyorum. Gazı Meclisimizin açılacağı günde gerçekleştirilen bu saldırının tüm yönleriyle aydınlatılmasını diliyor, yaralanan emniyet mensuplarımıza ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

* DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Alçak saldırıyı gerçekleştiren teröristleri lanetliyorum. Allah beterinden saklasın.

* DEVA Genel Başkanı Ali Babacan: Teröre ve şiddete karşı milletçe yan yana duracağız ve her zaman mücadele edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x